Jachtklub Brno je třetím nejstarším jachtařským klubem v Česku. Založení v roce 1944 připomíná na břehu přehrady dřevěná klubovna tehdy plachetního odboru Českého veslařského klubu. Ta byla postupně doplněna dalšími stavbami – novou klubovnou, zázemím pro správce a novou loděnicí.

Výkonností růst klubu byl v padesátých letech minulého století opravdu raketový a po celou dobu existence patří brněnský Jachtklub mezi dominantní síly dříve československého a poté českého jachtingu.

Klub se specializuje na sportovní okruhový jachting zejména jedno posádkových plachetnic, přesto členové klubu dosahuji úspěchů v nejrůznějších lodních třídách.

Na jednom z nejhezčích míst Brněnské přehrady poskytuje domácké a příjemné zázemí pro celé generace členů. Klíčový důraz je kladen na systematickou a pravidelnou východu nových jachtařek a jachtařů, díky čemuž se neustále pohybuje na čelních pozicích celo republikových žebříčků Českého svazu jachtingu.

Díky sounáležitosti členů ke klubu bez ohledu na věk, se daří klub nejen udržovat, ale postupně probíhá jeho postupná modernizace. Na počátku dvacátých let tohoto století se, mimo jiné, zmodernizovala klubovna a zázemí správce klubu.

V Jachtklubu Brno to žije!

Výbor klubu

Předseda

Ivo Sláma

predseda@jachtklubbrno.cz

Místopředseda

Renata Marečková

mistopredseda @jachtklubbrno.cz

Jednatel

David Štepán

jednatel@jachtklubbrno.cz

Matrikář

Jaroslav Jára

matrikar@jachtklubbrno.cz

Metodik

Zdeněk Chlup

metodik@jachtklubbrno.cz

Hospodář

Michaela Audyová

hospodar@jachtklubbrno.cz

Technik

Petr Audy

technik@jachtklubbrno.cz