NOVÉ MLÝNY, 4. – 5. KVĚTNA 2024, POHÁR ČR lodních tříd ILCA 7 a ILCA 6
Další vypsané třídy: Evropa, Finn, Fireball, RS 700, RS Aero

Pozvánka na výroční regatu, kde před 30 lety vznikla lodní třída Laser (ILCA) v ČR. Převážná část účastníků prvního závodu v roce 1994 byli členové Jachtklubu Brno!

Přátelé, kamarádi,
o víkendu 4. -5. května jste zváni na Pálavskou regatu na Nové Mlýny, kde proběhla před 30 lety první laseristická regata v České republice. Nestor této třídy Kódl Hrubý objednal na večer kapelu a zařídil občerstvení, abychom společně mohli vzdát hold lodní třídě Laser nesoucí nyní označení ILČA.
V sobotu večer 4. května při příležitosti vzdáni holdu 30 let Laserů v Čechách zahraje kapela: Ve stanici nelze!

VĚTRNÝ KŘEST NA NOVÝCH MLÝNECH

14-15. května 1994 se na Nových Mlýnech jel závod Velká cena Královopolské, kde poprvé v dějinách českého jachtingu startovaly olympijské Lasery. Od časného rána se počasí pod Pálavou tvářilo, jako kdyby si uvědomovalo historický význam závodu. Bušilo. Devět Laserů šlo ukázat, co v nich je. Vratkost a následné koupaní vyzkoušeli snad úplně všichni. Vůbec první rozjížďku vyhrál Karel Hrubý před Martinem Pospíšilem a Ivem Slámou. Za stále sílícího větru 8-15m/s byla odjeta druhá rozjížďka a v ní kraloval Mapos před Martinem Trčkou a opět třetím Slámou. Třetí rozjížďka byla nejvíce na koupačku, Mapos se na karuselu na bíle cvakl a svoji dálkou plavbu ukončil na červené, kde dohonil svého Lasera, tuto rozjížďku vyhrál Trka před Karlem a Michalem Bělunkem.V neděli se jela poslední čtvrtá rozjížďka a pro vítězství v rozjížďce i závodě si jelo duo Mapos-Kódl. Nějak však nezaregistrovali, že trať je zkrácená a z celkového vítězství na prvním závodě se radoval Martin Trčka. Stříbro získal Ivo Sláma, bronzová medaile putovala na severní Moravu s Michalem Bělunkem.

Pozvánka PDF
Informace PDF
Propozice Optimist, ILCA 4 a 6 PDF